Nezákonné referendum a likvidácia vyhradených parkovacích plôch v Karlovej Vsi

Autor: Rastislav Velček | 1.2.2016 o 6:40 | Karma článku: 4,61 | Prečítané:  896x

Dana Čahojová zo zoskupenia "Naša" Bratislava musí byť asi veľmi zúfalá, keď predloží do miestneho zastupiteľstva návrh na vyhlásenie miestneho referenda, ktoré je zbytočné a nezákonné.

Ešte predtým ako budú v diskusii do mňa útočiť anonymní trollovia, neanonymní miestni poslanci, falošní aktivisti (domáci tyrani) a iní gembleri, chcem uviesť, že som proti hazardu v akejkoľvek podobe.

Ako občan som navrhol 24. januára 2016 starostke Čahojovej, aby sa medzi otázky miestneho referenda dostala aj ZÁCHRANA ZÁKLADNEJ ŠKOLY NA VETERNICOVEJ ULICI a zákaz nakladania s jej budovou (čiže zákaz predaja a zákaz dlhodobého prenájmu). Otázky som poslal v termíne určenom na pripomienkovanie. Podľa zákona o obecnom zriadení, mali byť mnou zaslané pripomienky vyhodnotené (či už akceptované, alebo nie) a výsledok tohto vyhodnotenia mal byť predložený písomne poslancom. Zákon hovorí : "Vyhodnotenie pripomienok sa musí predložiť poslancom v písomnej forme najneskôr tri dni pred rokovaním obecného zastupiteľstva o návrhu nariadenia." Nič také sa neudialo, došlo k priamemu porušeniu zákona.

Podľa zákona o hazardných hrách môže zastupiteľstvo schváliť všeobecné záväzné nariadenie, ktorým sa zakáže hazard na celom území obce. Ak karloveskí poslanci tvrdia, že vedia zakázať hazard, tak prečo ho priamo v takom všeobecne záväznom nariadení okamžite neschvália? Radšej organizujú miestne referendum za 10 000 €... Dôvod je veľmi jednoduchý. Na zákaz hazardu nemajú karloveskí poslanci a starostka žiadnu kompetenciu a na tom sa nezmení nič, aj keď bude referendum úspešné. Urobia len drahý prieskum verejnej mienky a samozrejme sa pri tom aj pekne zviditeľnia, že oni sú tí, ktorí akože bojujú proti hazardu. Je to úplne zbytočné a falošné referendum. 

V skutočnosti v tomto referende ide o dačo iné. Poslanci chcú, aby boli zrušené takmer všetky vyhradené parkovacie miesta. Prvý krok, keď zo dňa na deň zvýšili daň o 100 %, už úspešne vykonali dňa 27.10.2015. Nie, to nebol ten "zlý primátor Nesrovnal" kto Vám zvýšil dane, ale Vaši karloveskí poslanci vo svojom VZN z roku 2015 (http://www.karlovaves.sk/wp-content/uploads/VZN-2015-06-miestne-dane.pdf).

Na miestach dlhé roky platiacich občanov bude môcť parkovať každý, kto bude mať trvalý pobyt v Karlovej Vsi. Škoda že už nevidia fakt, že práve títo občania dlhé roky svojimi daňami dotovali celú obec. Výpadok daní bude vo výške 480 000 € ročne (pri nimi o 100 percent zvýšenej dani).  

Veď predsa potom bude parkovať každý a dokonca ZADARMO (?) ... ALEBO predsa len to nebude až tak zadarmo a bude platiť za parkovanie každý vo forme nejakej ĎALŠEJ REZIDENTSKEJ DANE? I ten čo nedokáže večer po práci nájsť parkovacie miesto? Pýtam sa opakovane, i ten čo nedokáže zaparkovať bude musieť platiť miestnemu úradu?

Namiesto toho, aby karloveské referendum obsahovalo OTÁZKY O ZÁCHRANE ZÁKLADNEJ ŠKOLY NA VETERNICOVEJ, ide ním starostka a poslanci spraviť drahý prieskum o hazarde (výsledok už dnes poznáme - už teraz vieme že sú všetci proti hazardu) a zrušiť vyhradené parkovacie miesta, čo finančne zasiahne mestskú časť vo výške 480 000 € ročne. Občania sa budú právom pýtať vedenia mestskej časti Čahojová-Záhradník-Hrčka, prečo sa nemôžu v referende vyjadriť k týmto aktuálnym témam :

1. Želáte si, aby bola zachovaná Základná škola na Veternicovej ulici, bez toho, aby bolo obmedzené jej právo na rozhodovanie o vlastných záležitostiach?

2. Súhlasíte so zákazom predaja budovy Základnej školy na Veternicovej ulici a rovnako so zákazom jej dlhodobého prenájmu?

3. Súhlasíte s generálnym zákazom predaja akejkoľvek budovy školského či predškolského zariadenia mestskej časti, či iného nehnuteľného majetku mestskej časti a rovnako so zákazom ich dlhodobého prenájmu?

Opakovane žiadam o ich zaradenie do referenda!

JUDr. Rastislav Velček

občan Karlovej Vsi

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Cibulková proti svetovej jednotke bojuje, v treťom sete znižuje na 3:5

Slovenka stratila prvý set v pomere 6:7, druhý vyhrala 6:2.

KOMENTÁRE

Fico preháňal, aby sa stal nenahraditeľným

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.

DOMOV

Dopad mimozemského telesa mohol urýchliť zmenu klímy

Vedci objavili miniatúrnych svedkov dávnej katastrofy.


Už ste čítali?