Nezákonné referendum a likvidácia vyhradených parkovacích plôch v Karlovej Vsi

Autor: Rastislav Velček | 1.2.2016 o 6:40 | Karma článku: 4,61 | Prečítané:  974x

Dana Čahojová zo zoskupenia "Naša" Bratislava musí byť asi veľmi zúfalá, keď predloží do miestneho zastupiteľstva návrh na vyhlásenie miestneho referenda, ktoré je zbytočné a nezákonné.

Ešte predtým ako budú v diskusii do mňa útočiť anonymní trollovia, neanonymní miestni poslanci, falošní aktivisti (domáci tyrani) a iní gembleri, chcem uviesť, že som proti hazardu v akejkoľvek podobe.

Ako občan som navrhol 24. januára 2016 starostke Čahojovej, aby sa medzi otázky miestneho referenda dostala aj ZÁCHRANA ZÁKLADNEJ ŠKOLY NA VETERNICOVEJ ULICI a zákaz nakladania s jej budovou (čiže zákaz predaja a zákaz dlhodobého prenájmu). Otázky som poslal v termíne určenom na pripomienkovanie. Podľa zákona o obecnom zriadení, mali byť mnou zaslané pripomienky vyhodnotené (či už akceptované, alebo nie) a výsledok tohto vyhodnotenia mal byť predložený písomne poslancom. Zákon hovorí : "Vyhodnotenie pripomienok sa musí predložiť poslancom v písomnej forme najneskôr tri dni pred rokovaním obecného zastupiteľstva o návrhu nariadenia." Nič také sa neudialo, došlo k priamemu porušeniu zákona.

Podľa zákona o hazardných hrách môže zastupiteľstvo schváliť všeobecné záväzné nariadenie, ktorým sa zakáže hazard na celom území obce. Ak karloveskí poslanci tvrdia, že vedia zakázať hazard, tak prečo ho priamo v takom všeobecne záväznom nariadení okamžite neschvália? Radšej organizujú miestne referendum za 10 000 €... Dôvod je veľmi jednoduchý. Na zákaz hazardu nemajú karloveskí poslanci a starostka žiadnu kompetenciu a na tom sa nezmení nič, aj keď bude referendum úspešné. Urobia len drahý prieskum verejnej mienky a samozrejme sa pri tom aj pekne zviditeľnia, že oni sú tí, ktorí akože bojujú proti hazardu. Je to úplne zbytočné a falošné referendum. 

V skutočnosti v tomto referende ide o dačo iné. Poslanci chcú, aby boli zrušené takmer všetky vyhradené parkovacie miesta. Prvý krok, keď zo dňa na deň zvýšili daň o 100 %, už úspešne vykonali dňa 27.10.2015. Nie, to nebol ten "zlý primátor Nesrovnal" kto Vám zvýšil dane, ale Vaši karloveskí poslanci vo svojom VZN z roku 2015 (http://www.karlovaves.sk/wp-content/uploads/VZN-2015-06-miestne-dane.pdf).

Na miestach dlhé roky platiacich občanov bude môcť parkovať každý, kto bude mať trvalý pobyt v Karlovej Vsi. Škoda že už nevidia fakt, že práve títo občania dlhé roky svojimi daňami dotovali celú obec. Výpadok daní bude vo výške 480 000 € ročne (pri nimi o 100 percent zvýšenej dani).  

Veď predsa potom bude parkovať každý a dokonca ZADARMO (?) ... ALEBO predsa len to nebude až tak zadarmo a bude platiť za parkovanie každý vo forme nejakej ĎALŠEJ REZIDENTSKEJ DANE? I ten čo nedokáže večer po práci nájsť parkovacie miesto? Pýtam sa opakovane, i ten čo nedokáže zaparkovať bude musieť platiť miestnemu úradu?

Namiesto toho, aby karloveské referendum obsahovalo OTÁZKY O ZÁCHRANE ZÁKLADNEJ ŠKOLY NA VETERNICOVEJ, ide ním starostka a poslanci spraviť drahý prieskum o hazarde (výsledok už dnes poznáme - už teraz vieme že sú všetci proti hazardu) a zrušiť vyhradené parkovacie miesta, čo finančne zasiahne mestskú časť vo výške 480 000 € ročne. Občania sa budú právom pýtať vedenia mestskej časti Čahojová-Záhradník-Hrčka, prečo sa nemôžu v referende vyjadriť k týmto aktuálnym témam :

1. Želáte si, aby bola zachovaná Základná škola na Veternicovej ulici, bez toho, aby bolo obmedzené jej právo na rozhodovanie o vlastných záležitostiach?

2. Súhlasíte so zákazom predaja budovy Základnej školy na Veternicovej ulici a rovnako so zákazom jej dlhodobého prenájmu?

3. Súhlasíte s generálnym zákazom predaja akejkoľvek budovy školského či predškolského zariadenia mestskej časti, či iného nehnuteľného majetku mestskej časti a rovnako so zákazom ich dlhodobého prenájmu?

Opakovane žiadam o ich zaradenie do referenda!

JUDr. Rastislav Velček

občan Karlovej Vsi

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?