Pomôžme Karlovej Vsi pri zvrátení (svojho) nezákonného rozhodnutia o ZŠ Veternicová

Autor: Rastislav Velček | 11.8.2016 o 7:50 | Karma článku: 3,85 | Prečítané:  1049x

Pokiaľ bude mať Karlova Ves aspoň trochu vôle pomôcť rodičom a deťom z Veternicovej, tak sa to do konca letných prázdnin ešte dá stihnúť a deti budú môcť bez problémov na školu chodiť aj naďalej.

Pani starostka, MUDr. Dana Čahojová,

dovoľte mi, aby som Vám takto verejne poskytol radu, ako sa rýchlo dostať zo šlamastiky, ktorú ste spolu s poslancami Naša Bratislava spôsobili, keď ste i napriek nesúhlasu primátora Nesrovnala schválili a podpísali všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktorým sa ruší Základná škola Veternicová 20 a jej súčasti. Toto VZN, ako už iste viete označila Okresná prokuratúra Bratislava IV. za nezákonné. Nebudem teraz polemizovať aké a s kým boli dohody na inom využití priestorov, lebo je to nateraz druhoradé a i tak to všetci tušíme. Podstatné je, ako vyriešiť, aby mohli deti z Veternicovej 20 pokračovať v nerušenej školskej dochádzke na škole. Tu je návod :

1. Dajte verejné vyhlásenie, že už netrváte na zrušení Základnej školy Veternicová 20 a súhlasíte s tým, aby mohla táto  základná škola pokračovať aj naďalej a v tých istých priestoroch ako doteraz.

2. Neuzavrite žiadnu zmluvu o nájme priestorov základnej školy pre iný subjekt, ako je samotná Základná škola Veternicová 20.

3. Podajte na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky návrh, že ako účastník konania o vyradenie školy zo siete škôl a školských zariadení žiadate o zrušenie Rozhodnutia č.j. 2016-15491/302234-10HO zo dňa 13.07.2016, ako podnet na preskúmanie rozhodnutia mimo odvolacieho konania podľa § 66 správneho poriadku, keďže predpokladám že už nadobudlo právoplatnosť. Ministerstvo má môj vlastný podnet na zrušenie tohto rozhodnutia - zo stredy rána (10.8.2016), ale z časového hľadiska je rýchlejšie a efektívnejšie, aby ste to podali ako účastník konania. V tom prípade ho môže ministerstvo zrušiť za pár dní.

Správny poriadok hovorí toto (§ 65 ods. 2, § 66) : "Správny orgán príslušný na preskúmanie rozhodnutia ho zruší alebo zmení, ak bolo vydané v rozpore so zákonom, všeobecne záväzným právnym predpisom alebo všeobecne záväzným nariadením. Pri zrušení alebo zmene rozhodnutia dbá na to, aby práva nadobudnuté dobromyseľne boli čo najmenej dotknuté."

"Podnetu účastníka konania na preskúmanie rozhodnutia môže v plnom rozsahu vyhovieť aj správny orgán, ktorý rozhodnutie vydal, ak sa rozhodnutie netýka iného účastníka konania alebo ak s tým súhlasia ostatní účastníci konania."

Áno ten účastník konania (jediný), to je len mestská časť, takže sa nevyžaduje súhlas iných subjektov.

4. Pripravte vlastný návrh na zrušenie napadnutého VZN, zverejnite ho na úradnej tabuli a na 16-ty deň sa môže konať zasadnutie miestneho zastupiteľstva (čiže ešte stále pred koncom letných prázdnin). V prípade, že by poslanci nesúhlasili so zrušením tohto nezákonného VZN, tak v tom prípade by samotné VZN stratilo platnosť, lebo je naviazané na rozhodnutie ministerstva školstva pod bodom 3. VZN by zaniklo samé a nemusíte sa ani prípadne vyhovárať na nevôľu poslancov.

Pokiaľ viete samozrejme o rýchlejšom postupe, tak ho využite, ale prosím nehľadajte dôvody prečo to nejde, ale spôsoby ako to ide.

V celej Bratislave sa stavajú nové štvrte (napríklad Bory) pár kilometrov od Karlovej Vsi a preto som presvedčený že dočasný nedostatok žiakov na akejkoľvek škole bude čoskoro minulosťou. Nájdite v sebe silu pomôcť rodičom a deťom zo Základnej školy Veternicová 20, bez toho aby ste ju rušili či presúvali.

PS : Vaše posledné vyjadrenie na webe naznačuje, že sa "vyhovárate" na ministerstvo školstva, ktoré už rozhodnutie vydalo a nedá sa inak... ale toto ministerstvo rozhodlo len na základe nezákonného VZN, takže uvoľnite ministerstvu ruky, aby mohlo pomôcť v tejto veci.

PS 2: Ako starostka ste pred nástupom do funkcie sľúbili dodržiavať zákon a ostatné právne predpisy, takže je Vašou povinnosťou urobiť všetko aby došlo k náprave vzniknutej situácie. Tu je Váš sľub: "Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy obce a Slovenskej republiky. Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy budem pri výkone svojej funkcie starostu uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia."

S pozdravom

JUDr. Rastislav Velček
občan Karlovej Vsi a Dlhých dielov

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kosík na videu z afrického väzenia odpovedá Kaliňákovi

Gašpar s Kaliňákom spochybňovali pravosť vyhlásenia bývalého siskára Ľuboša Kosíka o únose prezidentovho syna. Kosík poslal video ako dôkaz.

TV

Kosík vo videohovore z afrického väzenia: Zaručte mi bezpečnosť

Bývalý siskár potvrdzuje svoju totožnosť.


Už ste čítali?