Karlova Ves platí za vizuálny smog a exportuje do iných častí Bratislavy

Autor: Rastislav Velček | 30.9.2016 o 7:59 | Karma článku: 10,58 | Prečítané:  5543x

Karloveská starostka Dana Čahojová sa v relácii na TV Bratislava prezentovala ako bojovníčka proti vizuálnemu smogu. Nespomenula, že jej úrad ho objednáva od bilboardovej spoločnosti, ale aj "exportuje" do iných častí Bratislavy

V MÉDIÁCH JE TO BOJOVNÍČKA PROTI VIZUÁLNEMU SMOGU

Starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová sa v augustovej relácii TV Bratislava s názvom  "Ako bojovať s vizuálnym smogom" vyjadrila celkom jednoznačne :

"...dnes panuje taká mienka, vo všeobecnosti, v Bratislave, že reklamné zariadenia považujeme za nežiaduce vo verejnom priestranstve, vo verejnom priestore..."

"...že u nás zase v Karlovej Vsi pre množstvo bilboardov, nevidíme na stromy, a to nám prekáža..."

"Mali sme taký kuriózny prípad, že si istý fotograf chcel odfotiť jednu z našich mála rarít - karloveský kostolík a nenašiel vhodné miesto také, aby sa mu neukázala spústa bilboardov, nenašiel prístup vhodný, aby si urobil peknú fotografiu."

"Je to ťažoba, je to proste problém,  celobratislavský, je to veľmi zlé prijímané obyvateľmi Bratislavy ako nežiaduci spoločenský jav a miesto toho, aby sme sa s tým radikálne vysporiadali alebo našli nejaké riešenie prijateľné aj pre podnikateľskú sféru, ale najmä pre obyvateľov a návštevníkov Bratislavy,... "

Nezainteresovaný divák by si povedal, že Dana Čahojová je riadnym bojovníkom proti vizuálnemu smogu. Veď vraví o radikálnom vysporiadaní sa s problémom vizuálneho smogu. Stačí sa trocha pohrabať medzi faktúrami a zistíte, že jej úrad si vizuálny smog nielenže platí, ale ho aj "exportuje" do iných mestských častí.

V TOMTO ROKU SI MIESTNY ÚRAD OBJEDNAL UŽ 31 BILBOARDOV ZA 1442,8 EUR

Podľa zverejnených faktúr bilboardovej spoločnosti si miestny úrad od začiatku roka 2016 do konca septembra objednal 31 bilboardov od spoločnosti Nubium, s.r.o., na ktorých propaguje podujatia organizované miestnym úradom. Táto forma propagácie je nielen zvláštna, pretože jednak to vadí občanom (aj podľa vyjadrenia starostky), ale aj zbytočná, lebo Karlova Ves vydáva vlastné noviny distribuované do každej domácnosti, má platenú stránku na Facebooku, kde sú tieto podujatia propagované a do schránok dostal každý občan špeciálny leták ku Karloveským hodom 2016.  Za vizuálny smog v podobe bilboardov zaplatila mestská časť len v tomto roku 1442,8 Eur a to do konca roka ostáva ešte pár mesiacov...

Aby toho nebolo málo, miestny úrad objednal na propagáciu Karloveských hodov 2016 aj bilboardy, ktoré sa nachádzajú mimo Karlovej Vsi a to konkrétne v Starom Meste (pri FTVŠ) a v Novom Meste (parkovisko za Polusom a vedľa cesty Tomášikova). Obyvatelia týchto mestských častí sú určite radi, že im iný miestny úrad Dany Čahojovej takto (zbytočne) "skrášľuje" životné prostredie. A to za peniaze daňových poplatníkov z Karlovej Vsi a Dlhých dielov, ktorí sú zase určite radi, že ich peniaze sa minú na bilboardy, ktoré sú navyše na periférnych miestach v Bratislave.

A aby toho naozaj nebolo málo, tak bilboardová spoločnosť Nubium, s.r.o. je uvedená na týchto bilboardoch ako partner (sponzor?) podujatia Karloveské hody 2016. To musí byť potom vskutku "radikálny boj" proti vizuálnemu smogu, že pani Čahojová?

VIZUÁLNY SMOG NIE JE CUDZÍ ANI POSLANCOVI NAŠA BRATISLAVA

Spomedzi karloveských poslancov Naša Bratislava Dany Čahojovej je aj taký poslanec Miroslav Kadnár, ktorý už roky na verejnom priestranstve propaguje svoj autoservis v Líščom údolí. Takto som pri bicyklových potulkách po Karlovej Vsi objavil reklamné pútače  v Líščom údolí, na Karloveskej ulici, na Botanickej ulici, a pri Kaktus bike. Takéto, podľa všetkého nelegálne reklamné zariadenia, majú aj ostatní, ale človek by očakával, že poslanec s ktorým Dana Čahojová priamo kandidovala a ktorého bratranca navrhla za predsedu Karloveského športového klubu, sa nebude podieľať na "skrášľovaní" životného prostredia Karlovešťanov vizuálnym smogom. Ale "Náš človek" asi môže... Veď aj kontajnery tohto "Nášho človeka" z vnútrobloku Púpavova zmizli až takmer 2 roky po nástupe Dany Čahojovej na miestny úrad. Na stránke Naša Bratislava, v sekcii "Naši ľudia", má pán Miroslav Kadnár heslo : „Poriadok nielen v dielni, ale aj na miestnom úrade.“

Veď vidíme.... :(

ĎALŠIE ZAUJÍMAVÉ ČLÁNKY O DANE ČAHOJOVEJ (NAŠA BRATISLAVA) :

O tom, ako dala Dana Čahojová facku cudziemu 11 ročnému chlapcovi

http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/facka-za-tridsat-poslankyna-ktora-udrela-dieta-dostala-pokutu.html

O tom, ako získala cirkev do nájmu budovu základnej školy za 1 Euro

https://dennikn.sk/blog/dana-cahojova-a-jan-hrcka-obrali-deti-o-skolu/

O tom, ako je oficiálna stránka Karlovej Vsi cenzúrovaná

https://dennikn.sk/blog/stbacke-praktiky-stale-ziju/

JUDr. Rastislav Velček

občan Karlovej Vsi a Dlhých dielov

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?